Official UNAA Qualifier Results

Once again, thank you to all of our amazing ninja competitors!!  What a fun-filled weekend.  Lots of great runs and excellent sportsmanship shown by all.

Below are the final times and standings for all of the divisions.  “UNAA” indicates that that person is eligible to compete in the regional UNAA competition provided that they had registered as a UNAA member prior to the competition.

5-6 Girls
Place Name Time Deductions
1 Sloan Gould 2:13:00 0
2 Miriam Thomson 3:01:00 1
5-6 Boys
1 Asher Helms 1:50:00 1

 

Ages 7-9 girls
Place Name Time Deductions
 1 Angelina Boisvert 1:00:00 0 UNAA
 2 Emma Farrand 1:07:00 0 UNAA
 3 Avilene Wiemer 1:12:00 0 UNAA
 4 Shyla McVeigh 1:21:00 0 UNAA
 5 Teafilia Walton 1:47:00 0 UNAA
 6 Anna Lawson 1:03:00 1
 7 Isis Keith 1:19:00 1
 8 Hailey Burke 1:53:00 1
 9 Adah Thomson 2:35:00 3
 10 Cecilia Bromberg 3:04:00 3

 

Ages 7-9 boys
Place Name Time Deductions
 1 Olin Ryan 1:15:00 0 UNAA
1 Evan Gerbi 1:16:00 0 UNAA
2 Joshua Pratt 1:05:00 1 UNAA
3 Kyle Roy 1:22:00 1
4 Jack Hilbourne 1:24:00 1

 

Ages 10-13 Girls
Place Name Time Points
1 Lilli Boucher 2:30:00 2 UNAA
2 Dakota Ryan 3:16:00 3 UNAA
3 Maggie Thompson 4:34:00 5

 

Ages 10-13 Boys

Place Name Time Deductions
1 Xander Brown 1:23:00 0 UNAA
2 Griffin Johnson 1:35:00 0 UNAA
3 Logan McVeigh 2:02:00 1 UNAA
4 Luke Mallett 2:14:00 1 UNAA
5 Andrew Chao 2:26:00 1 UNAA
6 Antoine Dube 2:35:00 1
 7 Olin Ryan 2:42:00 3
 8 Charlie Picone 3:43:00 3
 9 Harry Bromberg 4:28:00 3

 

Ages 10-13 Boys
Place Name Time Deductions
1 Mick Fenessey 3:45 1 UNAA
2 Jojo Picone 5:40:00 1 UNAA
3 Ryan Dyer 5:46:00 4

 

Ladies
Place Name Time Deductions
1 Elizabeth Dulac 10:43.50 6 UNAA
2 Kelsea Philips 11:09.09 8

 

Men
Place Name Time Deductions
1 Caleb Demmons 3:57.89 2 UNAA
2 Trevor Rogers 4:38.44 2 UNAA
3 Nate Marcinuk 5:05.6 2 UNAA
4 Veer Bhalla 09:16.16 4 UNAA
5 Joe DeSliva 5:59.98 5 UNAA
6 Scott Marraffa 10:40.14 5
7 Bryan Utter 10:23.46 7
8 Tyler Mousessian 6:07.21 8
9 Kip Beveridge 5:10.19 10

 

PRO Men
Place Name Time Deductions
 1 Ernest Enokasaurous 6:04.28 0 UNAA

 

Over 40 Men
Place Name Time Deductions
 1 Curtis Fry 12:35.37 7 UNAA